| Damvereniging VBI huldigt Huissense kampioenen |
|
| vrijdag 03 juli 2009 | |||
|
Tijdens de slotavond van het damseizoen 2008-2009 van Damvereniging VBI werden de prijzen uitgereikt voor het Huissense damkampioenschap in de verschillende klassen. De kampioenen komen tot stand na de onderlinge competitie van de vereniging. Na een voorronde worden de spelers naar sterkte verdeeld over drie klassen: de ereklasse, de hoofdklasse en de eerste klasse.
|

In de ereklasse werd de titel Damkampioen van Huissen gewonnen door Internationaal Grootmeester Geert van Aalten. Geert herhaalde daarmee zijn prestatie van de twee voorgaande seizoenen. De Bart van Aalten bokaal - genoemd naar zijn vader - kan in zijn prijzenkast worden bijgeplaatst. Op de tweede plaats eindigde Ralf Veenings en de derde prijs was voor Emiel Leijser.
Voor het kampioenschap in de eerste klasse was ook een barrage nodig omdat twee spelers hetzelfde aantal punten hadden behaald. Kampioen werd Geert Boogaars. Hij werd daarmee winnaar van de Hent van Deelen bokaal. Bart Leijser werd tweede en Jan Bouwmeister derde.





